Obrana socialismu nebo „okupace“?

cssr_1968

Používat termín „okupace“ v souvislosti s událostmi srpna 1968 je stejné, jako házet socialismus a fašismus do jednoho pytle!

Ohánět se právními formulacemi není namístě

Nad vším byl právě princip obrany socialismu!

 

*****

Revoluce, která se neumí bránit, nemá smysl. Je smutné, že vedení strany si muselo jet „napravit hlavu“ do Moskvy! 

Zásadní chybou A. Novotného s jeho socialistickou ústavou bylo, že zde místo toho nezřídil základnu sovětské armády. Mohlo se tak předejít aktu, který díky idiotovi A. Dubčekovi, kormidlovanému jistou klikou, došlo pod vedením nepřátel ve sdělovacích prostředcích k masové hysterii, kterou se dodnes ohánějí pravicové síly. Žel, nenašel se nikdo jiný než G. Husák s minulostí politického vězně a ten nechtěl, aby se o něm říkalo, že se mstí. Tvrdé tresty za ohrožení socialistického vývoje, za narušení jednoty socialistického tábora by tehdy byly zcela namístě.

Ze strany nebyli vyloučeni žádní přesvědčení komunisté. Do prověrek měli dost času si své postoje rozmyslet. A ti, co se provinili praktickým naplněním výše uvedené skutkové podstaty, byli vyloučeni právem a své ledví odhalili svou následnou aktivitou a podporou Charty 77 a jiných podvratných aktivit vedených mstou. Jakékoli vysvětlování, že šlo o okupaci je antikomunistický výlev!

Řada dalších vývodů podpořených citacemi různorodých zdrojů je zcela zmatečná! 

Názorně lze dokumentovat, jak vypadá okupace snímkem z průjezdu wehrmachtu Václavským náměstím, kde z davu se zvedá jen jedna zaťatá pěst! Ostatní přihlížející jsou ochromeni strachem. 

A obrázky ze srpna 1968, kdy se zdivočelí výrostci a uražení „vlastenci“ pokouší zapalovat tanky bez strachu z odvety, okupace není! Za ta léta „okupačního“ režimu bylo např. postaveno na dva miliony bytů!

Názory prezentované v článku L. V. jsou příčinou toho, že ještě několik dalších generací nepochopí podstatu srpna 1968 a proč se tak muselo stát!

Možná se mohlo více experimentovat v rámci zemí RVHP, ale tady šlo o rozpad socialismu!


*****

Kdyby tady byla zmíněná základna sovětské armády a při každé výměně ročníků se prováděly oslavné průjezdy sbratřené armády (tak jak to dnes předvádějí armády NATO), žádný nečekaný vstup by se nekonal!

Kdyby sem dnes vstoupila vojska NATO, nikdo ve světě by ani nešpitnul. My bychom to považovali za okupaci, ale ti druzí by šli tleskat vojákům na ulici tak, jako se dnes chodí dívat obdivně do Ostravy na největší symbol hromadného vraždění civilistů letouny B-52 schopné nést až 50 tun bomb či napalmu.

 

Karel Mráz