OS ČMS žádá nepromlčitelnost zločinů privatizace

oscms

České třídní odbory Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska (OS ČMS) podporují návrh nepromlčitelnosti privatizačních zločinů v České republice. Snaha pravice zamést po 20 letech pod koberec zločiny spojené s rozkrádáním národního majetku, cíleným rozprodejem, deindustrializací a zbídačením země je především snahou krýt vlastní členy a donátory, minulé či stávající spojence a promlčením zamlčet pravdu o skutečné tváři politické reprezentace a jejích protinárodních cílech v Česku.

Říkáme narovinu, že majetkový převrat 89/90 byl motivován jen a pouze snahou rozkrást národní hospodářství a liberalizací rozložit infrastrukturu coby potravu pro budoucí českou nebo zahraniční oligarchii.

Podporujeme proto navrhovaná opatření, žádáme o důkladné prošetření řady kontroverzních případů, o revizi stávajících kauz, které byly řešeny velmi laxně. Celý dosavadní postup potrestal jen naprosté minimum viníků, řadě z nich pomohla i naprosto účelová amnestie prezidenta Klause.

Třídní odbory OS ČMS žádají tedy nejen revizi dosavadních zločinů, ale i zastavení jakékoli privatizace národního majetku. Liberalizace nacpala k prasknutí břicha oligarchie, samozřejmě na úkor českých občanů. Nikdy nebudeme přijímat kompromis týkající se národního zájmu našich deseti milionů lidí! Lavírování v této otázce bereme jako projev spoluviny.

Za revizi privatizace, pryč se zloději a jejich politickými komplici!

Sekretariát OS ČMS

Dialog č. 343, leden-únor 2019