OS ČMS k vládní krizi

oscms

České třídní odbory věrné svému programu, věrné české pracující třídě a dlouhé historii revolučního odborového hnutí, nikdy nebudou podporovat, velebit, ani bojovat za vládu oligarchie, ať už je v jejím čele oligarcha Babiš nebo ať už je placena oligarchy Bakalou, Kellnerem nebo dalšími.

Nebudeme nekritickými obdivovateli vlády, ani servilními tichými spojenci, kteří jak hladoví čokli čekají, co jim upadne od stolu velkokapitálu! Nepodporovali jsme ani Bakalu, nebudeme podporovat ani Babiše!

Babiš, zrozený z normalizačního nepotismu a privatizační vlny listopadového převratu, háže lidem drobné v době končící konjunktury, zatímco uskutečňuje vlastní podnikatelské záměry a v době nastupující krize teprve ukáže tento „přítel lidu“, jak spolu s notorickými zrádci sociálními demokraty bude právě tomuto lidu utahovat opasek, aby národ pochcípal a velkokapitál a jeho vrstva si mohla bez rozdílu nacpávat svoje nenažraná břicha!

Jsme pro demokracii. Ale na rozdíl od pravicových křiklounů a probudivších se hokynářů bojujeme za tu demokracii, která nebude jen na papíře, která nebude jen deklarována, ale která bude cítit v každodenním životě, jak ve vlastním sociálním a politickém životě, tak na pracovišti. Bojujeme za demokracii, která nepozná souhlas ani toleranci s vykořisťováním, která nepozná nadvládu kapitálu a která bude znát slovo „oligarcha“ jen z učebnic dějepisu!

Sklánění se před Babišem, proti kterému nejhalasněji bojuje „demokratický blok“ druhého oligarchy Bakaly, je jen známkou politického a lidského slabošství, oportunismu a bezpáteřnosti, která se nikdy nezapíše výrazným písmem do dějin našeho národa. Takovou slabošskou politiku třídní odbory nikdy dělat nebudou, nenechají se opít rohlíkem a nebudou se plazit před boháči, aby jim byzantinským způsobem vládli!

Celá vládní „krize“ je jen ukázkou souboje dvou křídel finančních skupin, dvou křídel kapitálu a nikoli bojem za demokracii. Pokud si někdo stěžuje na moc oligarchie, právě ta je známkou hry, která s našim národem začala po převratu roku 1989. To je demokracie pouze v uvozovkách, to je reálný kapitalismus!

 

Sekretariát OS ČMS