Tisková zpráva Světové odborové federace k požárům v Řecku

recko_pozary

Světová odborová federace vyjadřuje svou solidaritu s rodinami obětí požárů v Aténách, které dosud způsobily ztrátu života 74 osob.

Při příležitosti ztráty lidských životů v každé části planety buď z důvodu požárů, záplav, zemětřesení nebo extrémně horkého a chladného počasí, mezinárodní hnutí odborových svazů zdůrazňuje velkou odpovědnost vlád, protože v důsledku politik úspornosti a privatizace, zůstávají občané, většinou ti nejchudší, nechráněni.

Tváří v tvář těmto vládním politikám, které mají v centru svého kapitalistického zájmu zisk, a nikoliv ochranu obyčejných lidí, vyzýváme militantní odborové svazy z celého světa, aby posílily tlak, kterým od státních orgánů vyžadují, aby přijaly opatření a prostředky na ochranu proti požárům, záplavám, zemětřesením a při uplatňování zdravotních a bezpečnostních podmínek na pracovištích.

Světová odborová federace podporuje iniciativy řeckých třídních militantních odborů PAME a všech militantních odborových svazů Řecka, které svou činností a postavením stojí na straně obětí požárů v hlavním městě Řecka.

Světová odborová federace podporuje snahy hasičů, mnoha pracovníků a dobrovolníků, kteří bojují s požáry.

Přejeme 172 zraněným, kteří jsou nyní hospitalizováni, plné a rychlé zotavení a ať se brzy připojí ke svým rodinám.

 

K prohlášení solidarity se připojily členské odbory SOF v České republice – Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska (www.stavkuj.cz).