SOF odsuzuje nové agrese Izraele proti Palestině

palestina

Světová odborová federace, která je militantním hlasem více než 92 milionů pracujících pěti kontinentů, vyjadřuje svou internacionalistickou solidaritu s dělníky a lidem Palestiny a odsuzuje nová agresivní opatření Izraele, která vyvíjejí ještě větší tlak na lid Palestiny.

Mezi tato opatření patří pozastavení přepravy pohonných hmot a plynu do pásma Gazy z hraničního přechodu „Kerem Shalom“, jakož i další omezení přístupu palestinských rybářů do rybářské zóny jejich regionu.

Po nedávném otevření velvyslanectví USA v Jeruzalémě a vraždě více než 130 palestinských občanů a zranění tisíců dalších izraelskou armádou izraelský stát eskaluje svou agresi v rámci širších rivalit mezi imperialistickými centry regionu.

V tomto směru dnes izraelský parlament (Knesset) hlasoval za rasistický zákon, který uznává Izrael jako výlučně hebrejský stát a vyvolává velké rozdíly proti jeho arabskému obyvatelstvu.

SOF pokračuje ve své pevné podpoře a solidaritě pro ukončení izraelské okupace a apartheidu proti Palestině a pro uznání svobodného státu Palestiny v rámci hranic z roku 1967 a východního Jeruzaléma jako svého hlavního města.

Sekretariát SOF

K prohlášení se připojila i česká členská organizace Světové odborové federace, Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska (www.stavkuj.cz)