U nás v Kocourkově

nato

Konvoj americké armády opět projíždí přes ČR, tentokrát na vojenské cvičení NATO Saber Strike 2018. O protiruském zaměření červnových manévrů na území Polska, Estonska, Lotyšska a Litvy za účasti 19 zemí včetně Česka není třeba pochybovat. Po kontroverzních zkušenostech s průjezdy US-army v minulých letech aspoň tentokrát nejsou plánovány žádné propagační akce, tzv. ukázky pro veřejnost.

V ČSSD do 15. června hlasují ve vnitrostranickém referendu, zda se bude ČSSD podílet na vládě oligarchy Babiše. Rozhádaná členská základna má zřejmě vedení ČSSD poskytnout fíkový list, aby se mu zdálo, že nemá „císařovy nové šaty“, a hlavně mělo alibi pro změnu povolebního kurzu. Vedení KSČM jde v podstatě o totéž, když podmínilo smlouvu o toleranci vlády nenavyšováním zahraničních misí. Tváří se radikálně, ale jak je pro něj typické, jen tváří.

Kdo sleduje pravidelně zpravodajství ČT, může se mylně domnívat, že lidé nemají jinou starost než údajně „vlastizrádné“ výroky prezidenta Zemana o novičoku. Že je tomu jinak? Že lidi trápí především odsouvání Babišových slibů v sociální oblasti? O tom se moc nedočtete ani v Haló novinách. ODS dnes zahájila další fázi kampaně před podzimními komunálními volbami plakáty s heslem: „Bolševická vládo, Praha není stádo“. Ponechme stranou, že označovat Babišovu vládu (v demisi) za bolševickou je jen projevem jejich hlouposti. Moc se obávám, že od listopadu 1989 se stále moc lidí jako nemyslící stádo chová.

Ilja Jihlavský

31. 5. 2018