Tak toto je opravdu Konečná  

konecna

 

Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná, na X. sjezdu KSČM zvolená místopředsedkyní této strany, poskytla na přelomu května a června rozhovor pro Tiscali.cz, kde kromě rozsáhlé obhajoby podpory Babišově protilidové vládě uvedla k 200. výročí narození Karla Marxe: „Je dobré vzpomenout jeho myšlenky, vzít si z nich pro nás, pro levici, to pozitivní. Samozřejmě dneska už ne boj proti vykořisťovatelům, ale navázat to na to, co nás dnes opravdu trápí, například to, že nám nadnárodní koncerny ročně odvádějí půl bilionu korun z České republiky.“ Konečná dlouhodobě prosazuje své pojetí „moderní levicové strany“. Nyní otevřeně uvádí, že taková strana nemá bojovat proti vykořisťovatelům. (Tak nevím, proč chce Konečná KSČM modernizovat, když tímto způsobem „moderně levicová“ přece už dávno je!)

„Česká republika má štěstí v neštěstí, ale asi štěstí v tom, že má a vždycky měla od doby svého vzniku v roce 1993 silné osobnosti jako prezidenty.“ Takové loutky imperialismu a otcové privatizace jako pánové Havel, Klaus a Zeman jsou pro nově zvolenou místopředsedkyni KSČM štěstím pro ČR. Nebylo také pro Německo štěstím, že mělo ve 30.-40. letech v čele silnou osobnost?

O současném prezidentovi ČR Konečná říká: „A jestli naše děti nebudeme vychovávat v tom, že k němu mají mít úctu, spějeme do velkého problému.“

Politika K. Konečné je smutným příkladem tragické konečné kdysi komunistické strany, která je „omlazována“ takovýmito „kádry“. Je příznačné, že mezi mladšími poslanci, komunálními politiky a placenými funkcionáři této strany najdeme téměř výhradně zastánce shodných názorů. Naprostou úctu k buržoaznímu státu vyjádřily např. i opakované návrhy poslance Ondráčka na perzekuci „hanobitelů prezidenta republiky“. Tito „soudruzi“ zřetelně ukazují, na čí straně barikády stojí.

Leopold Vejr