Třídní odbory odsoudily izraelskou agresi

pec

Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska, jediné české třídní odbory a členská organizace Světové odborové federace, vyjádřilo svůj protest proti izraelskému raketovému útoku na místa v blízkosti syrského hlavního města Damašku. Režim v Izraeli potvrdil svou roli podporovatele terorismu v regionu a znovu se pokusil úmyslně brzdit osvobození země a proces vymýcení teroristické organizace IS ze Sýrie.

K aktu státního terorismu se vyjádřil člen zahraniční komise OS ČMS Martin Peč:

„Jsem hrdý na to, že znovu vyjadřujeme naši solidaritu se suverénním syrským lidem vedeným Pokrokovou národní frontou  v čele s prezidentem Asadem a že stejně jako v minulosti protestujeme nejen proti vměšování do vnitřních syrských záležitostí,ale především proti jakékoli podpoře terorismu a tím máme i na mysli státní terorismus Izraele, který se včera zase projevil. Izrael vznikl na terorismu, žije z terorismu a jeho cílem nikdy nebyl, není a nebude mír. Naše třídní odbory také odmítají politiku imperialismu reprezentovanou USA i jejich posluhovači, které doplňuje konfederace žluťáckých odborů.

Izraelský útok na syrské území je jen kamínkem do mozaiky hegemonistické politiky sionistů, jejich programu státního terorismu, jejich tichého spojenectví se saúdským wahhábistickým režimem a především je ukázkou, jak moc Izraeli vadí osvobození Sýrie od terorismu, jak moc mu vadí zničení Islámského státu, tedy zničení svého vlastního dítěte, které vytvořil a opečovával na okupovaných Golanských výšinách.

Syrský lid má spolu se svými legitimními spojenci naši plnou podporu stejně jako původní obyvatelé okupované Palestiny, kteří 70 let trpí pod izraelským apartheidem. Ve všech těchto otázkách stojíme na pozicích Světové odborové federace.

Popírat právo Palestinců na sebeurčení, popírat teror, který uskutečňuje sionistický režim proti zemím regionu, popírat izraelský rasismus a jeho zvrhlé teorie o „vyvoleném“ národě, popírat izraelský apartheid i to, že Izrael podporuje DAEŠ v jeho zrůdnostech, to se rovná popírání holocaustu a zločinů nacistů. Rasismus všech barev, to je spojitá nádoba. Mezi terorismem a imperialismem je přímá souvislost.  Terorismus reakční režimy prostě potřebují. Je to jejich alibi k útlaku pracujících.

Všichni dnes víme, kdo dal vzniknout Islámskému státu. Spojené státy, Saúdská Arábie, Katar, Izrael a Turecko porodily tento vraždící útvar stejně tak jako kapitalistická třída porodila německý nacismus a italský fašismus.

Nebudeme mlčet a říkáme dostatečně nahlas, že uznáváme právo národů bojovat  kulturně, politicky, odborovou organizovaností i se zbraní v ruce za svou suverenitu, nezávislost a svobodu. A tato podpora se samozřejmě týká i zemí Blízkého Východu!

Jsme členy Světové odborové federace a naše solidarita samozřejmě patří obětem i bojovníkům proti kriminálním ideologiím sionismu a wahhabismu, patří hrdinům ze Sýrie, Palestiny, Libanonu, Iráku, Jemenu a dalších zemí.

Odsuzujeme pokrytectví, kdy se kritizují zločiny nacismu a mlčí se o zločinech proti původním obyvatelům okupované Palestiny. Odsuzujeme pokrytectví, kdy se odsuzuje rasismus, ale zároveň se podporuje ten izraelský státní. Odsuzujeme pokrytectví, které mluví o boji proti terorismu a zároveň diplomaticky i politicky podporuje státní terorismus Izraele.

Nikdy jsme nestáli bokem, nemlčeli, nikdy jsme nebyli oportunisté, ani ve věci českých pracujících, ani ve věci internacionalismu a utrpení pracujících tříd bratrských národů. Náš dnešní vzkaz je jasný: Ruce pryč od Sýrie!“