Prezident Zeman doporučil teroristický útok

prezident-milos-zeman

Ve výkonu funkce prezidenta republiky byla s osobou ing. Miloše Zemana spojena řada pochybných výroků, které byly medializovány a skandalizovány. Část občanů řadící se subjektivně „na levici“ má tendenci jakkoli nehorázné výroky a jednání prezidenta republiky omlouvat či přehlížet z toho důvodu, že jsou kritizovány pravičáky a „s nimi přece nemůžeme být na jedné lodi“.

Při první přímé volbě prezidenta republiky, která sama o sobě je odporným a předraženým panoptikem formálního demokratismu, vkládali mnozí do osoby ing. Zemana velké naděje. Leckdo má o něm iluze dodnes.

I občané, kteří se o politiku příliš nezajímají, jistě zaznamenali Zemanovy vulgarismy, nehodné politického činitele, natož dokonce hlavy státu, povšimli si pochybných vtipů o likvidaci novinářů nebo zabití kameramana. Ovšem vrcholným důkazem o jeho nezpůsobilosti k výkonu nejvyšší státní funkce se stal výrok v pořadu televizní stanice TV Barrandov ze dne 12. října 2017, kde Zeman navázal na své dřívější urážky Korejské lidově demokratické republiky a uvedl, že trvá na tom, že „řešením její situace“ by mohlo být „komando, které by zabilo Kim Čong Una“.

Výzva hlavy státu k likvidaci nejvyššího státního představitele země, která je členským státem OSN a ČR s ní udržuje diplomatické vztahy, odporuje všem pravidlům mezinárodní politiky a je neomluvitelnou urážkou nejen KLDR, ale i České republiky, ukazující celému světu, že její hlavou je neomluvitelný hulvát, podporující terorismus. Zemanův přístup svědčí o tom, že „svoboda a demokracie“ v rukou buržoazních politiků je pouhým fíkovým listem, zatímco v praxi jim nejsou cizí k potlačení revolučního hnutí žádné nelegitimní prostředky včetně spiknutí a vražd, odporující dokonce jejich vlastnímu právnímu řádu.

Miloš Zeman má (na rozdíl od Kim Čong Una) zásadní podíl na rozkradení národního majetku, provedení hluboké sociální a morální devastace českých zemí a jejich zavlečení do chomoutu imperialismu USA a Evropské unie. Opakovaně podporuje nespravedlivé, dobyvačné války. Je nabíledni, že jeho politika slouží zájmům oligarchů.

Je smutné, že i část zastánců socialismu si dělá o Miloši Zemanovi iluze jako o „lidovém“ či „levicovém“ politikovi a domnívá se, že představuje alternativu k prozápadní, proamerické vazalské politice ČR. Ve skutečnosti je jeho výkon funkce prezidenta republiky takovou sérií ostudných skandálů, že pokrokové hnutí by bezpochyby nemělo podporovat jeho opětovnou volbu do prezidentské funkce a rozhodně by mělo usilovat o kandidaturu opravdu pokrokového kandidáta. Především s ohledem na oportunismus KSČM se toho však zřejmě nedočkáme.

Mimochodem, poslanec této strany a „stínový ministr obrany“ Alexandr Černý, o kterém se široce ví, že je jedna ruka s mafiánskou agenturou lobbistky Jany Mrencové, uvedl v České televizi 24. září, že Kim Čong Un je „podivín, kterého by bylo dobré nahradit“. Chce Alexandr Černý navádět Korejskou stranu práce, aby se inspirovala „skvělými úspěchy“ KSČ(M), která kdysi přivedla pracující lid této země k vítězství, aby dnes posluhovala jeho nepřátelům…?

 

Prokop Haken