Gratulace Venezuele k výsledku voleb

venezuela_01

V souvislosti s vítěznými volbami do nově ustanoveného venezuelského Ústavodárného shromáždění vyjádřily své gratulace I české pokrokové a vlastenecké organizace jako je Svaz přátel Latinské Ameriky a Karibiku a Svaz mladých komunistů Československa (SMKČ). Ve své gratulaci označují vítězství za ránu fašistům a oligarchii a odsuzují agresivní nátlak a výhružky vlády USA:

“V první řadě bychom chtěli poblahopřát venezuelskému lidu k vítězství demokracie nad pravicovým terorismem a oligarchií. V této volbě utrpěli porážku všichni, kteří chtěli zemi prodat Spojeným státům a privatizací zbavit pracující všech sociálních vymožeností vybudovaných za Chávezova a Madurova projektu moderní a spravedlivé Venezuely.
Výhružky Spojených států jsou jen dalším dokladem škodlivosti tohoto impéria, jehož politika j zaměřena proti lidstvu jako celku. Připomeňme roli této egoistické velmoci při agresích proti Jugoslávii, Iráku, Afghánistánu a Sýrii. USA patří se Saúdskou Arábií mezi hlavní sponzory terorismu, což je dnes už veřejné tajemství. Země, která vznikla na masovém vraždění původních obyvatel, které počtem 10x překročilo holocaust a následném otrokářství a rasové segregaci, těžko může někomu kázat o demokracii. Kde jsou Spojené státy, tam je bída a útlak. Kde je tato mocnost, tam tečou potoky krve. Latinská Amerika ale spolu s dalšími nezávislými zeměmi světa ukazuje, že už na sobě nenechá stát severoamerickou botu věčně.
Je dnes na lidu Venezuely v čele s prezidentem Madurem, aby neopakovali chyby Allendeovy Chile a nepodlehly tlaku kriminálních živlů a vlastizrádných sil. Bránit svobodu, suverenitu a mír znamená vyhlásit válku oligarchii, fašistům a impériu!”

K tématu ještě uvádíme, že je pozoruhodné, že režimní media neinformují o původcích ekonomické a mediální války proti Venezuele, podobně jako mlčí o fašistickém teroru proti stoupencům lidové moci.